TRUDNY WYBÓR

od

70 zł.

za grupę

Poziom:

2-4 graczy

77 min.

O pokoju

Tajemniczy garaż dziadka Edmunda

Mój dziadek, to starszy pan, który większość czasu spędza w swoim garażu, w którym lubi majsterkować. Pewnego dnia wybrałem się do niego na umówioną godzinę, by podpatrzeć, jak tworzy kolejne zmyślne urządzenie. Jak zawsze, brama była otwarta. Wszedłem do środka i krzyknąłem „Czeć dziadek! Nie otrzymałem jednak odpowiedzi. Dziadka nie było w garażu. Niemożliwe, przecież byliśmy umówieni. W garażu panował bałagan, co było dziwne, bo dziadek był pedantyczny, wszystko miał poukładane w odpowiedniej kolejności. Wyobraźnia dziadka nie znała granic, stąd też wszystkie ważne schowki i skrzynki pozamykał na kłódki. Dodatkowo, gdy wchodził do garażu, drzwi się zamykały i tylko on potrafił je otworzyć.

Proszę Was o pomoc w dojściu do tego, co się stało i gdzie jest dziadek. Może okaże się, że garaż skrywa jednak jakąś tajemnicę?

Rodzice zawiadomili już policję o zaginięciu, zlecili mi przygotowanie plakatu informacyjnego. Ja jednak czuję, że tutaj wydarzyło się coś wyjątkowego. Chcę zdążyć przed policją. Mamy tylko 77 minut.

Ps. Na stole leży koperta zaadresowana na dziwne nazwisko. Wiecie przecież, że nie wolno czytać cudzych listów, prawda…?


Scenariusz powstał dzięki wsparciu Społeczności na PolakPotrafi.plul. Wiśniowa, 41-600 Świętochłowice